ANASAYFA
KURUMSAL
ÜRÜNLERİMİZ
MERAK ETTİKLERİNİZ
MONTAJ RESİMLERİ
VİDEOLAR
İLETİŞİM
Atiker Otogaz Sistemleri
Atiker Lpg Kiti Çeşitleri
 

Atiker markası %100 yerli sermayedir. Atiker'in şu an üretimini yaptığı çok sayıda lpg kiti mevcuttur. Ayrıca Lpg tankı üretmektedir. Bu yönüyle Dünyada,lpg ile ilgili a dan z ye tüm parçalarını üreten tek firmadır. Atiker Türkiye Pazarının %50 sinden fazlasına sahiptir. Dünya'da 38 ayrı ülkeye ihracat yapmaktadır. Türkiye'nin değil Dünyanın en büyük Lpg kiti üreten firmaları arasındadır. Ürettiği lpg kitlerinden bazıları şunlardır. Bunların hepsinin montajını yapmaktayız.
 • Atiker Fast
 • Atiker Nanofast
 • Atiker Microfast
 • Atiker Microfast OBD
 • Atiker GOLD
 • Atiker Atikfast - Enjeksiyonlu araçlar için
 • Atiker Atikfast -Direk Enjeksiyonlu araçlar için
 • Atiker Grand - 2016 da çıkan son ürün
Atiker'in Tarihçesi

ATİKER: TÜRKİYE’DEN ÇIKAN BİR DÜNYA MARKASI
1970  yılında Mehmet Ali Atiker tarafından çelik sacdan sondaj teçhiz boruları üretmek üzere kurulmuş küçük bir işletme iken zaman içerisinde gelişerek büyüyen Atiker Metal A.Ş. üretim konusunu önce oto LPG tankları üretimine kaydırmış daha sonra ülkemizde ve dünyada yaşanan teknolojik gelişmeleri ve piyasaların taleplerini göz önüne alarak LPG ve CNG yakıt sistemleri üretimine yönelmiştir.

Atiker Metal A.Ş.’nin mensubu olduğu Atiker Şirketler grubu bünyesinde Oto LPG/CNG yakıt sistemleri üretimi, tekstil, elektronik, ayakkabı, dış ticaret, pazarlama konularında faaliyet gösteren çok sayıda firma yer almaktadır.

Atiker Metal A.Ş., otogaz sistemleri üretim ve pazarlanmasında hızlı bir gelişim süreci yaşayarak bugün  bir dünya markası haline gelmiştir.

Atiker Metal A.Ş.’nin Konya’da yerleşik 55.000 m2 lik kapalı alana sahip tesislerinde 700 ü aşkın beyaz ve mavi yakalı çalışanı ile ürettiği yüksek kaliteli ürünler Türk ve dünya tüketicilerinin kullanımına sunulmaktadır. Teknolojinin en son yeniliklerinin kullanıldığı Atiker Metal A.Ş. üretim tesislerinde koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla üretilen ürünlerin %60’ı 5 kıtadaki 40’ı aşkın ülkeye ihraç edilmektedir.

Atiker Metal A.Ş., işletmeleri bünyesinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemlerini  etkin biçimde uygulamaktadır. Atiker Metal A.Ş.’nin ürettiği LPG ve CNG otogaz dönüşüm sistemleri dünyanın çeşitli ülkelerden alınan çok sayıda kalite belgesine ve homologasyona sahiptir.

Türk Patent Enstitüsü, 2009 yılında ATİKER markasını “tanınmış marka” olarak kabul etmiş, bu karar doğrultusunda ATİKER markası Türkiye’nin de taraf olduğu Paris Sözleşmesi kapsamında anlaşmaya taraf olan 196 ülkede sadece tescil edildiği değil, tescil edilmediği tüm sınıflarda da  tescil şartı aranmaksızın koruma altına alınmıştır.

Atiker Metal A.Ş., son yıllardaki yeni ürün geliştirme, yeni teknoloji geliştirme, kapasite artırma çalışmalarının sonucunda üretim kapasitesini geometrik olarak büyütmüş, üretim teknolojisini tümüyle yenilemiştir. Bir dünya markası olmanın gereği olarak Atiker Metal A.Ş. üretim tesisleri bünyesinde yüksek kaliteli, düşük maliyetli üretim için gerekli teknolojik altyapı oluşturulmuştur. Atiker Metal A.Ş. Ar-Ge, tasarım ve üretim ekipleri “Çevre Dostu İleri Teknoloji Ürünleri” sloganıyla müşterilerine yüksek kaliteli ileri teknoloji ürünlerini makul fiyatlarla sunma çabasındadır.

Atiker Metal A.Ş., dünya piyasalarında süregelen rekabet yarışında hep önde olabilmek, değişen müşteri istek ve beklentilerini karşılayabilmek için Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine özel önem atfetmiş, bu doğrultuda Selçuk Üniversitesi öğretim üyeleri ile işbirliği yapmak amacıyla Selçuk Üniversitesi Teknoloji geliştirme Bölgesinde (Konya Teknokent) bir Ar-Ge birimi oluşturmuştur. Atiker Metal A.Ş., Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri kapsamında ürün portföyünü sürekli geliştirmiş, mevcut ürünlerin kalite ve performansını piyasaların talepleri ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli geliştirmiş ve güncellemiş, ürettiği her bir parça ve bileşende imalat atıklarını azaltmış, ürün güvenilirliğini artırmak üzere potansiyel hata ve arızaları önleyici iyileştirmeleri gerçekleştirmiştir.

Atiker Metal A.Ş., müşterilerine ve insanlığa karşı sorumluluklarını bir gereği olarak ürün ve teknoloji geliştirme projelerinin yanında önemli sosyal sorumluluk projelerini de uygulamaya koymuştur.

Atiker Metal A.Ş.’nin yönetimi, tüm çalışanları, bayileri ve dünya üzerine yayılmış distribütörleri, temiz bir çevre ve koşulsuz müşteri memnuniyeti için durmadan ve yılmadan çalışmaktadır. 


Atiker 2016 da çıkardığı Grand modeli en son teknoloji ile üretiliyor. Üstün özellikleri ile benzine yakın konfor sağlıyor. İşte diğerlerinden ayıran üstün özellikleri
 

 • Yeni tip ayrık enjektörler. 2 ohm luk italyan yapımı hızlı ve sessiz enjektörler. 100.000 km ve üzeri dayanım ömrü. En önemli özelliği ise manifoldun üzerine yakın mesafeden takılması. Bu da gazın yanma odasına gidiş hızını artıyor. Aracımız kalkışta benzinli hali kadar seri oluyor. 

 • Yeni Tip Regülatör : Daha hızlı gazı buharlaştırma özeliği. Kararlı yapıda çalışabilme (1-1,5 bar arası) 50 bg den 300 bg e kadar tüm araçlarda kullanılabilir. 


OBD özelliği : 2000 model ve üstü çoğu araçta bulunan OBD soketini kullanan Gold'un Elektronik kontrol  sistemi arabadan veri almaktadır. Karışım oranlarını izleyerek her zaman gaz ayarında %15-20 lere yakın düzeltme yapabilmektedir. Sistemin eskimesinden dolayı, aldığımız gazların kalitesindeki farkılılıklardan dolayı oluşabilen ayarsızlıkları otomatik düzeltmektedir.
Atiker Microfast OBD modelinin 3-4-5-6-8 silindirli araçlar için olan modelleri mevcuttur.


 

 


AEB YAZILIM 

 İtalyan AEB firması tarafından geliştirilen yazılım kolay kalibrasyon imkanı sunar. Gelişmiş MAP seçenekleri ile sürüşe göre ayar imkanı sağlar. Direk gazla başlama, start - stop,valvetronik opsiyonları günümüz araçları için idealdir. Farklı enjektörler kullanabilme imkanı sağlar.
  OBD desteğiyle gaz ayarlarında kendi başına %15 e yakın düzeltme sağlar. Bu sayede sistemin ve aracın eskimesinden , aldığımız farklı gazlardan, rakım farklarından doğan gaz ayarındaki  bozuklukları düzeltir.


 

REGÜLATÖR

Motorun tüm devirlerinde istenilen debideki gazı sağlamaktadır. Performansı yüksek bir regülatördür.


LPG KESİCİ VALF

Tanktan gelen likit haldeki LPG’yi filitre eder. LPG’nin buharlaştırıcıya gelmeden önce kontrol edilmesini ve filitre edilmesini sağlar.
Motorun LPG ile çalışmaya başlama sinyali esnasında beyinden gelen sinyalle valfi açarak regülatöre gaz’ı gönderir.
 


ELEKTRONİK BEYİN / ECU

 • Standby da 0.5 A den az akım çekme
 • Çalışma ısısı :  -40°C ile 125°C aralığındadır.
 • Plastik,su geçirmez kutu
 • Çalışma gerilimi 10 – 16 V’dur.
 • EOBD’ ye uyumlu diagnos sensörleri vardır.
 • Enjektör kabloları ile bütünleşmiş,
 •  


ENJEKTÖR

 • 2 Ohm Bobin Direnci
 • Sessiz çalışır. Gürültü 90 db’den daha azdır. (Motor ortamında)
 • -20 ile +140 °C  çalışma aralığı
 • Piston Enjeksiyon Sistemi

 

ANAHTAR

 • Sesli buzzer uyarı vardır.
 • Üzerinde 5 adet seviye gösterir led’i vardır.
 • 1 adet yeşil / kırmızı çalışma tipini gösterir led’i vardır.
 • Araçta yakıt seçimini sağlayan elektronik parçadır. Aracın ateşleme sisteminden aldığı sinyal ile valfe açma ve kapatma komutu göndermektedir.


FİLİTRE (GAZ FAZI FİLİTRESİ)

Regülatör çıkışına bağlanmaktadır. Enjektörleri korumak için gaz fazındaki LPG’yi filitre etmektedir. (LPG solenoid valfindeki filitre likit gazı filitre etmektedir.) Her 10.000 Km.’de filitrenin içindeki elemanın (kartuşun) değiştirilmesi önerilmektedir.


MULTİVALF / ŞAMANDIRA

LPG otogaz tankına otogazın dolumunu sağlar. Doluluk oranı % 80’e ulaştığında valfi kapatan, Regülatöre likit haldeki  LPG akımını sağlayan ve tehlike anında emniyet valfini kapatarak LPG ile oluşabilecek riskleri ortadan kaldıran parçadır. LPG tankında yakıt seviyesini gösteren çoklu valftir. Giriş çıkış noktaları üzerinde emniyet için bir adet kapatma vanası yer almaktadır. Multivalf üzerinde ki sensör ile tank içerisindeki yakıt miktarını sürücü mahallindeki elektronik yakıt seçici anahtar yardımıyla (anahtar üzerindeki ledlerle) görmek mümkün olmaktadır. Tankın genleşmesi durumunda emniyet valfi açılır hatta gerektiğinde II. Emniyet valfi devreye girer. Bu özellik de sistemin ve aracın güvenliğini sağlar.

 


Atiker 2014 ün başında çıkardığı Gold modelinde büyük başarılar sağladı. Türkiye çapında binlerce montajı yapılan bu yeni cihaz üstün özellikleri ile çoğu İtalyan cihazı gölgede bırakıyor. İşte diğerlerinden ayıran üstün özellikleri
 

 • Yeni tip pistonlu enjektörler. 2 ohm luk Avrupa yapımı hızlı ve sessiz enjektörler. 100.000 km ve üzeri dayanım ömrü. Üst devirlerde klasik enjektörlere göre daha başarılı 

 • Yeni Tip Regülatör : Daha hızlı gazı buharlaştırma özeliği. Kararlı yapıda çalışabilme (1-1,5 bar arası) 50 bg den 300 bg e kadar tüm araçlarda kullanılabilir. 


OBD özelliği : 2000 model ve üstü çoğu araçta bulunan OBD soketini kullanan Gold'un Elektronik kontrol  sistemi arabadan veri almaktadır. Karışım oranlarını izleyerek her zaman gaz ayarında %15-20 lere yakın düzeltme yapabilmektedir. Sistemin eskimesinden dolayı, aldığımız gazların kalitesindeki farkılılıklardan dolayı oluşabilen ayarsızlıkları otomatik düzeltmektedir.
Atiker Microfast OBD modelinin 3-4-5-6-8 silindirli araçlar için olan modelleri mevcuttur. Aşağıdaki resim 4 silindir araçlar için olan modelinin kutu içeriğini göstermektedir. 


 

 


AEB YAZILIM 

 İtalyan AEB firması tarafından geliştirilen yazılım kolay kalibrasyon imkanı sunar. Gelişmiş MAP seçenekleri ile sürüşe göre ayar imkanı sağlar. Direk gazla başlama, start - stop,valvetronik opsiyonları günümüz araçları için idealdir. Farklı enjektörler kullanabilme imkanı sağlar.
  OBD desteğiyle gaz ayarlarında kendi başına %15 e yakın düzeltme sağlar. Bu sayede sistemin ve aracın eskimesinden , aldığımız farklı gazlardan, rakım farklarından doğan gaz ayarındaki  bozuklukları düzeltir.


 

REGÜLATÖR

Motorun tüm devirlerinde istenilen debideki gazı sağlamaktadır. Performansı yüksek bir regülatördür.


LPG KESİCİ VALF

Tanktan gelen likit haldeki LPG’yi filitre eder. LPG’nin buharlaştırıcıya gelmeden önce kontrol edilmesini ve filitre edilmesini sağlar.
Motorun LPG ile çalışmaya başlama sinyali esnasında beyinden gelen sinyalle valfi açarak regülatöre gaz’ı gönderir.
 


ELEKTRONİK BEYİN / ECU

 • Standby da 0.5 A den az akım çekme
 • Çalışma ısısı :  -40°C ile 125°C aralığındadır.
 • Plastik,su geçirmez kutu
 • Çalışma gerilimi 10 – 16 V’dur.
 • EOBD’ ye uyumlu diagnos sensörleri vardır.
 • Enjektör kabloları ile bütünleşmiş,
 •  


ENJEKTÖR

 • 2 Ohm Bobin Direnci
 • Sessiz çalışır. Gürültü 90 db’den daha azdır. (Motor ortamında)
 • -20 ile +140 °C  çalışma aralığı
 • Piston Enjeksiyon Sistemi

 

ANAHTAR

 • Sesli buzzer uyarı vardır.
 • Üzerinde 5 adet seviye gösterir led’i vardır.
 • 1 adet yeşil / kırmızı çalışma tipini gösterir led’i vardır.
 • Araçta yakıt seçimini sağlayan elektronik parçadır. Aracın ateşleme sisteminden aldığı sinyal ile valfe açma ve kapatma komutu göndermektedir.


FİLİTRE (GAZ FAZI FİLİTRESİ)

Regülatör çıkışına bağlanmaktadır. Enjektörleri korumak için gaz fazındaki LPG’yi filitre etmektedir. (LPG solenoid valfindeki filitre likit gazı filitre etmektedir.) Her 10.000 Km.’de filitrenin içindeki elemanın (kartuşun) değiştirilmesi önerilmektedir.


MULTİVALF / ŞAMANDIRA

LPG otogaz tankına otogazın dolumunu sağlar. Doluluk oranı % 80’e ulaştığında valfi kapatan, Regülatöre likit haldeki  LPG akımını sağlayan ve tehlike anında emniyet valfini kapatarak LPG ile oluşabilecek riskleri ortadan kaldıran parçadır. LPG tankında yakıt seviyesini gösteren çoklu valftir. Giriş çıkış noktaları üzerinde emniyet için bir adet kapatma vanası yer almaktadır. Multivalf üzerinde ki sensör ile tank içerisindeki yakıt miktarını sürücü mahallindeki elektronik yakıt seçici anahtar yardımıyla (anahtar üzerindeki ledlerle) görmek mümkün olmaktadır. Tankın genleşmesi durumunda emniyet valfi açılır hatta gerektiğinde II. Emniyet valfi devreye girer. Bu özellik de sistemin ve aracın güvenliğini sağlar.

 
ATİKER MİCROFAST LPG KİTİ

Atiker Microfast modelinin 3-4-5-6-8 silindirli araçlar için olan modelleri mevcuttur. Aşağıda 4 silindir araçlar için olan modelinin açıklaması yapılmıştır. 


 

 

AEB YAZILIM 
Kolay kalibrasyon imkanı sunar. Gelişmiş MAP seçenekleri ile sürüşe göre ayar imkanı sağlar.

Direk gazla başlama, start stop,valvetronik opsiyonları günümüz araçları için idealdir.

Farklı enjektörler kullanabilme imkanı sağlar.REGÜLATÖR
 

Motorun tüm devirlerinde istenilen debideki gazı sağlamaktadır. Performansı yüksek bir regülatördür.


LPG KESİCİ VALF

Tanktan gelen likit haldeki LPG’yi filitre eder. LPG’nin buharlaştırıcıya gelmeden önce kontrol edilmesini ve filitre edilmesini sağlar.
Motorun LPG ile çalışmaya başlama sinyali esnasında beyinden gelen sinyalle valfi açarak regülatöre gaz’ı gönderir.
 


ELEKTRONİK BEYİN / ECU

 • Standby da 0.5 A den az akım çekme
 • Çalışma ısısı :  -40°C ile 125°C aralığındadır.
 • Palstik,su geçirmez kutu
 • Çalışma gerilimi 10 – 16 V’dur.
 • Enjektör kabloları ile bütünleşmiş,
 •  


ENJEKTÖR

 • 3 Ohm Bobin Direnci
 • Gürültü 90 db’den daha azdır. (Motor ortamında)
 • Sessiz çalışır
 • 0,6 kg ağırlığında ,Aliminyum Gövde

 

ANAHTAR

 • Sesli buzzer uyarı vardır.
 • Üzerinde 5 adet seviye gösterir led’i vardır.
 • 1 adet yeşil / kırmızı çalışma tipini gösterir led’i vardır.
 • Araçta yakıt seçimini sağlayan elektronik parçadır. Aracın ateşleme sisteminden aldığı sinyal ile valfe açma ve kapatma komutu göndermektedir.


FİLİTRE (GAZ FAZI FİLİTRESİ)

Regülatör çıkışına bağlanmaktadır. Enjektörleri korumak için gaz fazındaki LPG’yi filitre etmektedir. (LPG solenoid valfindeki filitre likit gazı filitre etmektedir.) Her 10.000 Km.’de filitrenin içindeki elemanın (kartuşun) değiştirilmesi önerilmektedir.


MULTİVALF / ŞAMANDIRA

LPG otogaz tankına otogazın dolumunu sağlar. Doluluk oranı % 80’e ulaştığında valfi kapatan, Regülatöre likit haldeki  LPG akımını sağlayan ve tehlike anında emniyet valfini kapatarak LPG ile oluşabilecek riskleri ortadan kaldıran parçadır. LPG tankında yakıt seviyesini gösteren çoklu valftir. Giriş çıkış noktaları üzerinde emniyet için bir adet kapatma vanası yer almaktadır. Multivalf üzerinde ki sensör ile tank içerisindeki yakıt miktarını sürücü mahallindeki elektronik yakıt seçici anahtar yardımıyla (anahtar üzerindeki ledlerle) görmek mümkün olmaktadır. Tankın genleşmesi durumunda emniyet valfi açılır hatta gerektiğinde II. Emniyet valfi devreye girer. Bu özellik de sistemin ve aracın güvenliğini sağlar.

 Atiker Tanklar ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
 
http://www.atiker.com.tr/tanklar.asp?AnaGrupID=3&AltGrupID=4  

  

Alınteri Bulvarı , 1150 sk ,Gül 86 Sitesi, No:1/22 Ostim/ANKARA
0 312 354 75 02
info@turkuazotogaz.com.tr
Turkuaz Galeri
Montaj Resimleri
Videolar
Copyright © 2015.Turkuaz Otogaz | Ankara Seo Hizmeti